68% ja 600% tootlus/Jaanuari kokkuvõte/Mida ja keda kuulata/Kust infot saada/Aktsia idee number 3

Alustan kannet lühikese omaloomingulise luuletusega (rütmipuhujat oleks tarvis).

Võtan kätte puldi, küpsetan keeksi ja vajutan punast nuppu,

tovarišh, mu õhtu algab koos panooraamvaatega ja passin sõpru.

Tuju kogub hoogu, tõstan panuseid ja lähen ajuliselt All -in,

Selleks mind kostitab ja ootab DeGeneresi Ellen,

Assa nugis, ole parem patrioot ja võta kätte Niidu Ellen.

-Mis sa klähvid isehakanud patrioot, sõrmede vahel KFC,

Ole lõpuni välja riigimees, võta körti ja hauka siga.

-Tead õigus sul on, võtan lisaks sedeli kätte ja valin tahtlikult EKRE,

Tegin täna aumehe otsuse – olla riigimees ja terve,

Olen mjäus, hmm nägu naurul ja auhinnaks tellisin BOLT

Ainult kunagi ei tea mis sealt oodata võib - must, tšurka või dibla.

StockFanatti debüütkuu on läbi saanud. Teeme jaanuari kokkuvõtted ja boonuseks uus aktsiaidee ja rubriik, kust koguda mõtteid/infot. Stockfanatt suhtub vastutusrikkalt pakutud ostuideedesse. Kõik peavad saama kasumit nii meie kui Teie, aga ka meie eksime. Ausus ja konkreetsus on prioriteet. Pöörake ka tähelepanu kui palju infot ja erinevaid teemasid me ühes artiklis kajastame. Konkreetselt ja otsekoheselt. Ei tsiteeri ega kopeeri kedagi. – see on tähtis kvaliteedi tunnus.
Kui ma kirjutasin esimest episoodi/artiklit kurikuulsaks saanud sõnumiga – „Sa ei suuda minuga konkureerida, “ tekitas poleemikat, naermisi, absurditeatri väljendeid.  Ühiskonnas kehtivad endiselt loomariigi seadused ehkki loomulikult eesmärk on alati kõiki võita, purustada ja olla üksi troonil. Blogi populaarsuse tõstmiseks oli vaja koguda tähelepanu, võtsin teadlikult riski esimeses episoodis väljendades üleolevust retoorikaga „Sa ei suuda minuga konkureerida.“(Risk on nagu valge kiisu, seda peab hellalt silitama). Võtsin riski, arvasin, et suudan müüdid murda ja koos rahvaga deliverida vastavaid tulemusi.

Tegemist on ühe päevakauplemise kontodest. Jaanuari kuu tootlus 68.6%. Kauplemisobjektiks ainult USA aktsiaturud.  Tehinguid kokku 40-60. Iga päev lõpetasin päeva rahas. Ehkki üleöö polnud ühtegi positsiooni, järgmine hommik ainult kontol raha ja uued päevakauplemise ideed. Konto algsaldo oli kuuekohaline  arv.
Kohalikke turgude ekspertide müüdid murtud – aktsiaturg või päevakauplemine ei soosi kõrgeid tootlusi nagu startup maailm. 

Jätkame Startuppidega. Startup soovitus 1

Teisel detsembril postitasin oma ja FinantsVabaduse lehel CHANGE ostuidee, hind oli siis 1,64 EUR. Olime ilmselt esimesed, kes avalikult võttis vastutuse osta ja soovitada. Üks asi on üksinda seda osta, aga hoopis teine – võtta vastutus, võtta risk, panna oma nimi mängu ja soovitada seda soetada. Tagantjärgi, kõik nüüd soovitavad.  Möödus alla kahe kuu ja ALERDI päevast ja üle 700% tootlust.
Fenomenaalne - kahe kuuga ja ligi 600% tootlust. Siiralt arvan ja väidan – Kes suudab meid Stockfanattis beatida? Sa võid mind vihata või paitada, aga numbrid ei valeta. Võtame vastutust ja jagame edaspidi samuti kõike lahkelt. Kohalik Müüt – Aktsiamees/kaupleja ei tea midagi startuppidest ja ärimudelist – samuti purustatud.

Change kohta lisaks – eksponentsiaalsus alles hakkab mängima rolli sel aastal, järgnevad aastad meeletu kasv tulekul. Vast on nüüd ilmselge, et CHANGE-st saab ükssarvik. Küsimus on, mis ajaga ja mitme sarvega. 

Lisaks sellele, Stockfanatt oli esimesi, kes avalikult mainis, et CNG ostes saab CHANGE osakuid soodsamalt kätte ja antud momendil on arbitraažhi võimalus. Pilt (06.12)

Startup soovitus 2

Katkend StockFanatti teisest blogipostitusest 28.12.2020, kus juhtisin tähelepanu Funderbeamile ja soovitasime seda osta. 

29.12 hind oli 2.35 EUR. Möödas on täpselt kuu. Hetke hind 4,98 EUR. Tootlus kuu ajaga peale meie soovitust üle 100%. Müüt – sa ei suuda minuga konkureerida, jällegi pidas tootluse arvuga paika. Müüt – Aktsiamees ei tea midagi startuppidest ja ärimudelist – samuti purustatud. Kui aus olla, vastupidi on tegelikult.

Aktsiasoovitused

BABA soovitasime osta ja lockisime kasumit koos rahvaga 21% tootlust 14päevaga. CURI swing trade on lahti, ootame kvartalitulemusi (10.02), antud momendil näitab circa -6% kahjumit. Artikli lõpus, viies soovitus. Kuu ajaga ligi 5 ostusoovitust. 

Mida ja keda kuulata?

Mida StockFanatt ei tolereeri - on ebaausust, lollust ja laiskust ?! Ja seda tohib öelda ainult see, kes pole laisk ja ebaaus nagu ka kriitikat tohib avaldada, see kes teeb tööd. Ärge saatke mulle palun küsimusi, mis on googles olemas. Solvate ennast eelkõige. 

Teadaolevalt eelmine nädal võtsid moderaatorid Facebooki Finantsvabaduse gruppis minu video postitus koos sissejuhatava tekstiga maha. Pidin sedapuhku sealt lahkuma. Seletuseks väideti, et see läks spämmi ja arvati, et see on spämm. Põhjendus ei vasta tõele, minu postitus läks alguses avalikult ülesse ning jooksvalt keegi vastavate õigustega võttis selle maha. Järgnevalt pandi mulle lastelukk peale, ükski minu postitus ei lähe koheselt ülesse enne kui ma ei saa adminni heakskiidu. Ma pole kunagi spämminud ja teades mind, on seda võimatu arvata. Mulle võõra isiku postitus koos minu sisuga võeti samuti maha. Mulle meeldib ausus ja otsekohesus,  „Marat, võtsime maha Su postituse, sest ei taha, et sa seal meie arvelt oma keskkonda promod.“ – hea ja aus vastus - väga sobib. Sellegipoolest mõned postituse näited, mis avalikustati  äsja, mida ei peeta spämmiks. Ilmselgelt näeme, et erinevatel inimestel on erinevad reeglid.

Mu vanaema kasvatas mind sedasi ülesse öeldes – Sa ei tohi inimest või keskkonda halvustada kui ise kasutad nende maitsvaid vilju isegi kui sa arvad teisiti. Nüüd aga võin. Ma osalen ainult StockFanatti keskkonnas ja keegi peab ausalt asju välja ütlema nii nagu on. Uus sheriff is in town. Kes see äris tuleb sõpru looma? -  mulle piisab oma kolmest sõbrast.

Me peame vahet tegema, kes on aktsia/investeerimisalal amatöör ja kes on professionaal. Ärge saagu minust valesti aru, amatööri mõiste all pole midagi halvustavat. See on lihtsalt fakt, see kes mängib jäähokit elukutseliselt on pro ja kes pühapäeviti on amatöör – fakt ja kõik on sellega nõus. Ja faktipõhiselt üks on parem kui teine, sest teeb seda elukutseliselt. Kui sa teenid elatist turundusega, kinnisvaraga, graafikute joonistamisega, oma jandi müügiga, käid koolitamas ja õhtuti foorumites klaviatuuriga võitlemas, siis sa ilmselgelt oled amatöör ja vabaaja investeerija ja siin pole midagi halvustavat, lihtsalt fakt.  Lihtsalt äärmiselt ebaaus kuulajate ja tõeliste pro-de suhtes panna endale kõrge tiitli nimetus ja jäänud on lisada mõni pihta läinud investeering – kõik olen investeerimise ekspert, koolitaja jne. Kas ma tõesti ütlesin seda, mida kõik arvavad - No problem.

Absurdsed mõõte terminid – Pidevalt kuuleme „ekspertide“ sissejuhatavaks lauseks- „Oma esimese investeeringu tegin juba koolis või ülikoolis või ema kõhus.“ Sellest mõõteriistast ma ei saa üldse aru. Esimest korda ma olin maani täis Hiiumaa ekskursioonil kümnendas klassis – kas see teeb minust alkohooliku või alkoholi eksperti – loomulikult mitte. Esimest korda ma olin vahekorras kui ma olin kaheksateist – kas see teeb minust gigolo nüüd või seksi ekspert – mõni mu ekspruut kohe kindlasti sellega ei nõustuks) . Samamoodi on ka absurdse mõõte terminiga – ma tegin oma esimene investeeringu või kõrvale hakkasin panema – see ei tee kellegist professionaali, see on mitte midagi ütlev.

Sellest peate ka aru saama, kes pühendub ja kel on midagi uut öelda. Professionaal mitte kunagi ei tsiteeriks või kopiks teiste ütlemisi. Tal on alati oma öelda ja oma tee. Dalio ütles seda, Seppo Saario mõtles sedasi,  raamatust lugesin toda, sääraseid tekste kirjutab ainult amatöör copy pastedes mõtteid – sest tal endal puuduvad mõtted, iseseisev mõttetöö  kuna ilmselt ajaliselt vähe tegeleb või puudub talent. 

Edasi otsustage ise keda kuulata ja keda mitte.

Aktsiasoovitus number 3.

Reedel soetas StockFanatt, MYTE ( MYT Netherlands Parent B.V), hinnaga 32,77$ Vaatamata keerulisele nimele on tegemist lukskaupade ekommerts ettevõttega, kes tuntud kui MyTheresa - https://www.mytheresa.com. Tegemist on värske IPO-ga, 25.01.2020 alustas kauplemist.  Põhjuseid on mitmeid, miks me seda soetasime, kõiki ma täna ei hakka nimetama. Tahame, et ise teeksid ka uurimistööd – kõik ei pea olema kandikul valmis. Mõned põhjused miks MYTE soetasime: 

  • Luksussektor ja ekommerts on kasvu algfaasis
  • Suhteliselt odav IPO. Pricing oli 26$, praegu 32.85$. Tegemist on Saksamaa päritolu ettevõttega. Eurooplased võrreldes usakatega üldiselt ei oska nii hästi müüa ja haruldane moment kui IPO avang polnud tavapäraselt 100% kõrgemalt.
  • Olen kursis mytheresa.com kodulehega.
  • Väike market cap ehkki kasvuruumi on potentsiaalselt kordades (2,85 miljardid hetkel).
  • Tulekul on üpris kindlalt head kvartalitulemused. Ükski endast lugupidav ettevõtte ei tule IPOga välja teades, et neid ootab halb kvartal. Üldiselt prognoositakse IPO sedasi, et kvartalitulemusega tehakse üllatus. Welcome to the Corporate Finance. 
  • Müüb Balmain tooteid. Lukskaupade trende teades. How can you loose, when you sell Balmain.

Kõik eelnev mainitud on lihtne ja makes sense, üle mõelda ei tasu. Tegin kolme minutiga otsuse, et on OST. Ülejäänud tehke uurimistööd ise. Jooksvalt kajastan MYTE kohta märkimisväärseid sündmusi/kommentaare. 

Anna Teile tasuta infot ja picke, pühendun suurelt artiklite kirjutamisse. Ise kirjutamine võtab palju aega. Vaadake, et kui ma Teilt midagi küsin, olete olemas. 

Kust infot koguda?

Enne kui üldse hakkame infot koguma. Ärkad hommikul ülesse, jood vajalikud vitamiinid, lähed vaatad peeglisse – naeratad kergelt ja kiidad ennast, siis uuesti naeratad kergemalt ja nüüd lähed hea tujuga infot koguma. 

Alustame makrost alati, eriti praeguse makro tundlikuga turuga. Vastavale turule pöörame vastavatele asjaoludele tähelepanu. Turg muutub pidevalt, samuti ka meie info kogumine. MAKRO - alustame sirvimist CNBC.com, Reuters.com, Bloomberg.com.


Makro ülevaade tehtud, heidame pilgu peale, mis sektoritest toimub. Sektori ülevaateks lähen uurin, firmade raporteeritud viimase 24h kvartalitulemusi. Seda üldiselt leiab rubriigis – Most active stocks. Kui näen kedagi sügavas miinuses, vaatan kindlasti järgi, kas see oli sektori viga või firma spetsiifiline. Näiteks kui Facebook CEO Zuckerberg lahkuks oma ametikohalt, oleks FB aktsia ilmset all -5% -10%, isegi vaatamata headele kvartalitulemustele. Pilt selge, sektoris on asjad korras, antud momendil on hinna langus firma spetsiifiline. Seda kõike näeb tasuta saitidel nagu cnbc.com, finance.yahoo.com või googeldades.

Lisan kommentaari, ära ole kooner ja lahkelt maksa info eest seal kus küsitakse – miks peaks sulle keegi kvaliteetinfot andma tasuta ?!
Loed pressiteadet või surfad uudisartiklis – ei tea mõnda uut terminit. Lähed Investopedia.com ja vaatad järgi.

Sul on mõnes aktsias positsioon ja su firma raporteeris tulemusi. Pane käima pressikonverents ja kuula mis tooniga räägib management, psühholoogiale ei saa keegi vastu. Kas põgeneb küsimustest või vastab ja kajastab hästi prognoose jne. Sellega, tead kus oled oma aktsias. Alati võib peidus võib  miskit olla. Corporate Finance ei ole üdini aus. Ausad valed ) 


Praeguseks kõik, teine kord jätkan – selle hea ja vajaliku rubriigiga.

Ärge unustage subscribida.

guest
2 KOMMENTAARI
Inline Feedbacks
View all comments
Tegelinski
Tegelinski
31.05.2021 17:19

Asjalik jutt ja omapärane stiil. Natuke ekstravagantsi halli Eestisse ei tee paha. Soovin ka edasipidi edu.

Dmitri
Dmitri
19.03.2021 21:28

Tule investeerimisklubi gruppi fesaris. 3,5k liiget oleks väga huvitatud su postitustest, kuna seal nagunii midagi erilist hetkel ei toimu:)

cross