Uus koduleht; Punktid.com; Kolimine; StartUpindusest

Uuest kodulehest

Stockfanatid, möödunud on mõnda aega me viimasest artiklist. Põhjuseks on kodulehe tegemine, kuhu on läinud nii ajalist kui rahalist resurssi.  Oleme nüüd uues kuues – kuni kolm kuud kulub ilmselt aega kuni kõik toimivad perfektselt. Lisame ka ajapikku foorumi ja chatti, kohe kui esimesed uuendused on paigas. Me oleme nüüdsest tööpäeviti interaktiivsed – Eestis esimesed.


Kõige tähtsamad uuendused:
Välkuudised – vasakusse tulpa kukub interaktiivselt uudised, mida Stockfanatt peab tähtsaks või mõneti stockke või peas mõtteid mõjutavaks. Kui pole midagi lisada, me ei lisa – me ei spämmi, niisama kontenti ei loo ja captain obvious teese ja uudiseid ei lisa. Lisame koheselt ka uudistele ja kommentaaridele arutelu võimaluse.  

Keskel on jooksvad artiklid.  
Paremas tulbas on välkkommentaarid, kas jooksva uudise kohta või aktsiasoovitus, mõttelend, mis võib turgu mõjutada. Kommentaarid on säärased, mis peaksid panema nii aktsia kui mõttekäiku mõjutama. Me nõuame kvaliteeti! See on olnud mahukas töö ja ma äärmiselt õnnelik, et lõpuks oleme interaktiivsed.

Areng on olnud Stockfanatil tubli, detsember 22 oli esimene postitus ja märtsis on uus täismahukas interaktiivne koduleht ja ärge unustage - me teeme seda põhitöö kõrvalt – Tunnete StockFanati jõudu ja energiat. Tuleb lihtsalt teha, ükskõik mis teised mõtlevad või arvavad.
Stockfanatid, natukene kannatust ja tuleb ka arutelu, Chattimise ja  diskussiooni kohad Stockfanati kodulehel. Esmalt põhifunktsioonid paika.

Uus swingidee. - AAPL

Stockfanatt on võtnud AAPL long kasutades ära tehnoloogia müügilainet. Ostsime kahes osas 117.10$ ja reedel teise portsu koos meie tweediga "Soovitame osta AAPL (120.09$)"18:57 (12.03)  . Ma ei hakka kirjutama, miks AAPLE on hea aktsia, mitte midagi ütlevad ja ilmselget me ei korda. AAPLE on selle hinna juures odav. Kui 10-20% tootlust kiirelt pakutakse, me realiseerime positsiooni. Samuti ostsime ka NVDA ja AMD, sipsikute (Chippide) play. NVDA me müüsime 2 päeva hiljem maha, saime kasumi kätte.

Kolimisest

Mina, koos oma väikse kollektiiviga oleme otsustanud mõneks ajaks Eestist ära kolida. Üksi ei tee midagi ära, sestap koos kogu kollektiiviga. Börsinduse suur pluss on see, et vaja on ainult internetiühendust ja palju monitore ja töötada saab kust iganes maailma otsast.
Kolimist oleme plaaninud juba eelmisest aastast ja sihtkohaks oli Moskva. Paraku Venemaa on praegu kinni ja pidime uueks kohaks valima samalaadse slaaviriigi Ukraina ja sihtkohaks Kiiev. Slaaviriikide igapäevaelu ja elustiil on meile äärmiselt mokka mööda. Niikaua kui ei tegutse nende majanduses on seal elada ääretult mõnus. Mu töökaaslased on eestlased ja isegi neile on slaavimaailma idee väga sümpaatne. Elu ei tohi olla igav ja igapäevaselt samalaadne – Moskvas või Kiievis on see võimatu. Venemaal ja Ukrainas kõik töötab 24*7 tavapäraselt ja enne koroonalaine režhiimi.

Kolimisel oli mul 3 tähtsat tingimust –

  1. Ma pean teadma kohalikku keelt
  2. Tüdrukud ja inimesed peavad olema üle keskmise ilusamad.
  3. Riigis  peab olema romantika hõngu (mitte nagu meil Skandinaavias, kõik on paigas ja vähe romantikat)


Nagu õige partisan – kui sõda hakkab, mina lahkun. Helistage või kirjutage kui meil kõik läbi saab, tuleme koju tagasi.
NB! Meil on mõte korraldada suve alguses üritus Kiievis. Täiesti uues formaadis – KonverentsPidu. Jah, Te kuulsite õigesti konverentsi mix koos peoga. Tarkust ja lõbu korraga ühes mahlas. Eesti konverentsi maastiku revolutsioon. Palun, kirjutage kommentaaridesse, kas Sa tuleksid säärasele üritusele.
Praeguseks on välja mõeldud KonverentsPeo nimi „A-moraal“

 Startupindusest.

Eestis on startupinduse boom peal ja on siin selleks et jääda. Loomulikult tuleb õigetesse startupidesse investeerida ja pigem esmalt inimestesse. Samuti mina olen investeerinud läbi Funderbeami ja samuti Funderbeami väliselt.

Räägin, Teile ühe loo, mis mul oli seoses Lift99.

Lift99 – ehk siis Telliskivis asub startuppide inkubaator, kus kõik on ühes hoones/keskkonnas koos – kõlab hästi eksole. Üks poolteist aastat tagasi võtsin omale seal laua. Spioonile kohaselt käia kord, kaks nädalas ja kuulata, mis lahinguväljal toimub. Laud maksis tol ajal sipsa alla 300EUR.

Keskkonna eripära:
Kõik on omavahel nii sõbralikud, te ei kujuta ette. Köögis arutavad, I am from Iran, i do marketing, I am into cloud service. Pidev ooo Tsauki pauki, oo Maratik, ooo sa nii tore ja õhus on sedasi headust.
Kui ma kusagile ruumi astun sisse, siis ma tahan olla kõige tähtsam ja kui hetkel keegi on minust tähtsam, siis ma võtan seda isiklikult ja töötan seni kuni ta enam pole – selline on minu mõtlemine.

Lähen Lifti uuesti – kõik jälle on niiii sõbralikud, heatahtlikud, nunnud, mõnsad, mängime pinksi, kellegil pole ühtegi vaenlast, kohvitassikesed käivad käest kätte, mjäu mjäu ja kiisu kiisu.

Möödus mõned kuud ja ma otsustasin – see keskkond ei sobi mulle. Mul on vaja arengut ja Powerit.

Mulle ei meeldi kui kõik on sõbralikud

Mulle ei meeldi kui puudub omavaheline konkurents
Mulle meeldib ja lausa ajab käima kui pooled vihkavad mind – järelikult teen kõik õigesti
Mulle ei meeldi pidev chitchat
Mulle ei sobinud kui kõik on nii rahulikud, mitte muretsevad ja silmad ei põle.
Liiga palju headust oli minu jaoks õhus, mis minu meelest päädib arengut.

Lift99 on nagu Lõvi ja Antiloop,  kes on sõbralikult aastaid ühes puuris. Või lähed suurejooneliselt bordelli ja hoopiski mängid tüdrukuga sõbralikult Pasijansi 
Täpsustan Lift99 on kasulik ja äärmiselt tore keskkond. Asi oli lihtsalt minus.

Uued Startup Investeeringud.

Punktid.com

Ostsin osaluse Punktid.com – gaming sektori ekommerts firma. Gamingus käib kahtlemata boom.  Kas te seda teadsite, et gaming sektor on suurem kui filmindus ja muusika kokku ?!

Investeeringut tehes polnud õnneks midagi mõelda – põhjuseks gaming ja selle addiction.

Antud momendil punktid.com kaalub, millisel platvormil teha oma IPO.
Punktid.com CEO on Hannes Niid.

Ma investeerin ainult projektidesse, kus ma näen meeletut mastaapi ja võimalust.

Avokaado.
Funderbeamis märkisin Avokaado osakuid. Kaks peamist põhjust – Avokaado eksole on legal (advokaatide) CRM ja see sektor on alles kujunemisel. Mõneti meenutab mulle CRM süsteemide või Pipedrive keskkonna algust aastal 2010. Keskkond on mahukas ja selle edulugu on alles algfaasis

 
Teiseks põhjuseks on CEO Mariana Hagström –  Vastas leeris on tal enamasti mees CEOd. Milline mees suudab ilusale nais CEO-le ära öelda – Elton John only? See on killer.

Samuti sain Marianaga kokku – meeldiv, tark, huumoriga naisterahvas. Soovitan kõigile Avokaadot osta.

Soovituse ajal hind 10.48EUR

 Fermi Energia OÜ
Märkisin Funderbeami IPO ajal Fermi Energia osakuid. Ma ei tea mitte midagi tuumaenergiast. Mida ma küll tean on -  Mis on odav või kallis?

Minul on alati valmistanud nii palju huumorit, kui investorid küsivad ning omavahel arutavad tuumaenergiast ja selle tehase reaalsusest. Fakt on see, keegi ei tea üldiselt mitte midagi sellest, aga eks arutada võib ikka.

Miks see odav on (13mln) ? Sul on Eesti kaks ükssarviku loojatest sees, endine Eesti Energia CEO as partner ja arvestades koguturu ja revolutsioonilist võimalust – ütleks kokkuvõtteks Fermi Energia on odav.  Pole mõtet üle analüüsida.

Kokkuvõtteks ütleks- Kes ei tahaks mind oma investoriks? maratk87@gmail.com

Väga tähtis börsil ja investeerimisel/elus jälgida tell-e

Toon teile näite, mis tähendab jälgida Tell-e ja miks see tähtis on.
Teen lühidalt ja konkreetselt, nagu alati. Mu juurde tuli investor ning soovis raha börsile paigutada. Hakuna Matata, no problem. Pakun talle tassikese musta kohvi, mida ta ise soovis. Me kohtumine lõppes ning jäime teineteise vastuseid ootama.

Mida ma teen? Lähen võtan ta kohvitassi ja vaatan selle sisse. Tavaliselt kui mina joon kohvi mul jääb pool või põhi alles. Tema tassis polnud kohvi jälgegi, iga kohvipiisk oli keelega puhtaks tehtud.
Mis see tähendab ? Kohvitassi joomise maneer kirjeldab iseloomu – ilmselt on säästliku eluviisiga, loeb  kopikat ja austab raha, kindlasti ei larista, naistele kasukaid ei osta. Mida see minu jaoks tähendab? Ilmselt miinuseid väga ta ei kannata, raskel ajal hakkab paanitsema veidi, hakkan saama kõnesid.
Aga kuna ta oli nii meeldiv inimene, nõustusin ja elasime koos üle kõik selle.

Kui on küsimusi või ideid info@stockfanatt.com ja ootame teie järelkaja kommentaarides.

guest
22 KOMMENTAARI
Inline Feedbacks
View all comments
L
L
23.03.2021 14:45

Ja kommentaaril võiks kuupäev ja kellaaeg ka juures olla...

L
L
23.03.2021 14:44

Minu kümme senti lehe arendusse - kommentaarid võiksid olla reastatud "uuemad allpool" ehk kui loed ülevalt alla siis tulevad ennem vanemad ja siis uuemad, siis saab neid loogiliselt lugeda järjest, nagu LHV foorumis kui nii sobib võrrelda 🙂

Monke
Monke
24.03.2021 20:59
Reply to  L

Pigem ei taha igakord vanade kommentaaridega alustada, kui postituse lahti teeb. Siis võiks juba kaks valikut olla sorteerimiseks.
1. uued eespool
2. vanad eespool

AJ
AJ
19.03.2021 00:40

Mõned kasutusmugavuse ettepanekud (PC)
- LAST COMMENTS/VÄLKUUDISED kommentaarile klikates avaneb overlay pop-up. Escape nupp võiks töötada selle sulgemiseks (see pigem standard)
- LAST COMMENTS => Vaata rohkem => Lae rohkem. See nupp on mõttetu, kui ma olen jõudnud selle nupuni kerida, siis a) tahan rohkem või b) pean saama rohkem. Kas Facebooki/Twitteri etc feedis on selline nupp? Ühesõnaga kui sa just ei jahi mõttetuid klikke, siis tuleb see "Lae rohkem" nupp ära kaotada ning laadida järgmised kirjed automaagiliselt.
- VÄLKUUDISED vs LAST COMMENTS. Üks eelmine kommentaar oli õige. Need ei tohi kattuda. Hetkel mitu uudist kattuvad a la "Päeva kokkuvõte: Stockfanatt andis täna päeva jooksul kolm kauplemiseideed:", "Mina, Marat Kasparov, garanteerin Teile isiklikult." jne. Tekitab ainult segadust. ja mis krdi välkuudis see on, kui teid keegi FBs ei laigi.. 🙂
Kui on veel abi tarvis, siis ütle.

Monke
Monke
18.03.2021 12:07

Iconfiti ülemärkimine tuleb 2x suurem, (saunum andis ~170k atsiat, kui taheti ~1m, iconfiti tahetakse hetkel 6milli eest, nende max target 500k) kui saunum. Siit saab ainult lennata?

Valmar
Valmar
18.03.2021 09:40

Koduleht on tiptop ja see interaktiivne pool on just põnev. Mõned uudised ja nende kommentaarid, ostu vihjed jms. Väga viis!
Minu arust teeb natukene segaseks, et on kaks nö rubriiki: last comments ja välkuudised. Need kohati kattuvad ja võib olla kui need koondada üheks, siis on lihtsam jälgida ja parem ülevaade inimestel. Foorumi või chati ideed on väga head. Kas siis koliks need jooksvad kommentaarid ka sinna ning jälgijad saavad oponeerida või tagant kiita mõtteid?

Peeter
Peeter
18.03.2021 00:06

Väga ilus ja informatiivne leht! 

Peeter
Peeter
17.03.2021 20:54

Super keskkond!

Minul sama lugu telefoniga....

Sander
Sander
17.03.2021 19:10

Kodulehe kohta: juhul, kui vaadata mobiilist siis ei näita rubriigis "uudised" mitte midagi ning "kommentaarid" osas näitab vaid osaliselt.

Monke
Monke
17.03.2021 13:20

cryptodega ka eksperimenteerid? praegu kuum teema, võiksid teha eraldi sektsiooni oma lehele.

Tom
Tom
16.03.2021 10:50

Pole kuulnudki sellistest idudest. Kust saab kõige parema ülevaate eesti starttuppidest?

Greg
Greg
15.03.2021 19:07

Hei!

Miks sa ei koli kuhugi riiki, kus sa ei peaks nii palju makse maksma?

G

Kristjan
Kristjan
15.03.2021 18:03

Kas uudistevoogu ja "kommentaare" mis avalehel leiduvad on ka võimalik mingis muus kanalis näha (näiteks twitter)?

Marta
Marta
15.03.2021 12:42

Ma ei joo tassi kunagi tühjaks mitte selle pärast, et ma olen kohutavalt ilus, andekas ja muidu tore, vaid seetõttu, et mulle ei meeldi see sade põhjas 😀

Sander
Sander
15.03.2021 11:23

Kiiev on väga mõnus linn. Pole küll aastaid käinud enam kuid ainult head mälestused.

Toomingas
Toomingas
15.03.2021 11:07

Vägev!

cross